Wybór ścianki działowej do biura

Praca w pomieszczeniu typu open space, gdzie nieustannie toczy się biurowe życie z całym swoim hałasem, nie należy do najłatwiejszych. Przestrzeń taka nie pomaga w utrzymaniu skupienia i zachowaniu prywatności. Między innymi dlatego, aby poprawić komfort pracy, montuje się ścianki działowe do biur. Ich zaletą jest to, że wydzielają stanowiska oraz mogą stanowić ciekawy element dekoracyjny. Ścianki działowe to świetne rozwiązania do każdego rodzaju powierzchni biurowej.

Ścianki działowe to wyjątkowo prosty i skuteczny sposób na wydzielanie pomieszczeń i odgradzanie stanowisk w przestrzeni biurowej. Przede wszystkim są one łatwe w montażu, występują w różnych wzorach, redukują hałas oraz zapewniają prywatność. Ich zaletą jest to, że oferują możliwość wielokrotnego modyfikowania modułów, co pozwala właściwie zagospodarować przestrzeń biura.

Co oferuje rynek?
Na stronie meblicante.pl można znaleźć bogaty wybór nowoczesnych ścianek działowych. Występują one w formie ekranów do biurek, separatorów z nakładkami tapicerowanymi, paneli akustycznych czy ścianek działowych wolnostojących. Ciekawym rozwiązaniem są mobilne ścianki działowe pochłaniające dźwięk, pozwalające na szybkie stworzenie odpowiednich warunków akustycznych, sprzyjających pracy i rozmowie. Właściwie zaprojektowana ścianka działowa może być również elementem dekoracyjnym biura. Co więcej, nowoczesne ścianki działowe posiadają szeroką paletę kolorystyczną materiałów i tkanin, co pozwala na tworzenie ciekawych i atrakcyjnych wizualnie przestrzeni. Ścianka taka może być kontrastowym elementem barwnym, który będzie decydował o charakterze wnętrza. 

Na co zwracać uwagę?
Zabierając się za wybór ścianek działowych należy wziąć pod uwagę szereg czynników. Warto pamiętać o tym, że znaczny wpływ na komfort pracy ma to, jak w danej przestrzeni rozchodzą się dźwięki. Ścianki powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Musimy zatem liczyć się z wielkością pomieszczenia, jego kształtem oraz umeblowaniem. Te wszystkie pozornie drobne kwestie decydują o wygodzie wykonywania obowiązków pracowniczych. Nikt nie chce przeciskać się między wielkimi ścianami, zasłaniającymi widok na całe biuro. Meble te powinny być wykonane z lekkich oraz wytrzymałych materiałów, które będą łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu. Podziały mogą przebiegać w wersji poziomej, jak i pionowej. Bardzo ciekawym pomysłem jest zastosowanie szklanych elementów, które zapewnią poczucie przestrzeni i optycznie powiększają ją. Takie szklane ścianki skutecznie dzielą przestrzeń biurową oraz umożliwiają bieżący kontakt pomiędzy pracownikami. Warto pamiętać, że ergonomiczne ścianki działowe do biur powinny również pozwalać na szybką zmianę i dowolne ich ustawienie, dlatego nie powinny być wykonane z materiałów ciężkich. Bardzo ważny jest przy tym prosty montaż i demontaż.

Kategorie: wyposażenie biurowe,