Idealny fotel biurowy

Właściwy fotel biurowy powinien zapewniać odpowiednią wygodę pracy oraz prawidłowe podparcie wszystkich części ciała. Jest to szczególnie ważne, jeśli jest on wykorzystywany przez kilka godzin dziennie do pracy. Wybór dobrego fotela nie ogranicza się tylko do kupna mebla z przymiotnikiem „biurowy”. Fotel powinien być przede wszystkim ergonomiczny, a niestety wciąż większość dostępnych na rynku foteli taka nie jest. Radzimy więc, jak wybrać odpowiedni fotel biurowy.

Każdy, kto wykonuje pracę biurową większą część dnia spędza w pozycji siedzącej. Dlatego wybierając meble biurowe do swojej firmy, należy dopilnować tego, aby dobrać właściwe fotele do pracy. Z resztą ergonomiczny fotel biurowy jest również przydatny w domu, gdzie niejednokrotnie spędzamy długie godziny przed komputerem, zapominając o właściwej pozycji. Dobry fotel biurowy pozwala zminimalizować dolegliwości, które z reguły towarzyszą pracy biurowej. Chodzi o takie przypadłości, jak ból pleców i kręgosłupa, ból kolan i łydek, karku i barów oraz ból głowy i problemy z koncentracją.

Cechy ergonomicznej postawy
Właściwa postawa przed komputerem zależy od wielu czynników. Zaczynając od przedramion, należy zaznaczyć, że ich wsparcie na podłokietnikach, skutecznie zmniejsza obciążanie kręgosłupa i barków. Podłokietniki powinny być ustawione tak, żeby zapewniać kąt 90 stopni między ramieniem i przedramieniem. Równie istotne jest to, aby prawidłowo ustawić wysokość siedziska. Stopy powinny opierać się pewnie i swobodnie o podłoże, z kolei uda muszą zajmować pozycję równoległą do podłogi lub tworzyć z nią kąt lekko otwarty. Optymalna głębokość siedziska to kolejny ważny element. Przede wszystkim siedzisko nie powinno uwierać w kolano, a jego minimalna głębokość nie może być większa niż długość podudzia. Warto więc wybierać fotel z funkcją regulacji wysokości oparcia lub regulacji podparcia części lędźwiowej kręgosłupa. Minimalna wysokość oparcia to taka, która zapewnia podparcie łopatek. Dobrze, jeśli fotel posiada profil oparcia, który zapewnia właściwe podparcie części lędźwiowej kręgosłupa. Równie istotnym czynnikiem jest kąt odchylenia oparcia. Chodzi o to, żeby zapewniać nieustanny kontakt z plecami, co zapewnia im odpowiednie podparcie na całej długości. Na koniec warto wspomnieć o znaczeniu zagłówka, który zapewnia głowie podparcie w czasie pracy.

Co oferuje rynek?
Obecnie możemy przebierać w bogatej ofercie foteli biurowych. Na stronie meblicante.pl znajdziemy fotele, które spełniają wszelkie ergonomiczne wymagania, a przy tym prezentują się niebanalnie i ciekawie. W ten sposób fotel może stać się elementem dekoracyjnym biura. Szczególnie godnym polecenia jest model HEBO, który zapewnia wyjątkowo wysoką ergonomię użytkowania. Posiada on wszystkie możliwe mechanizmy regulujące, sprawiając, że praca w biurze to sama przyjemność.

Kategorie: wyposażenie biurowe,