Urządzamy gabinet

Dzisiejszym trendem, który przyjął się w międzynarodowych korporacjach jest to, że prezes lub dyrektor ma identyczne stanowisko robocze jak jego pracownik. Chodzi o pokazanie, że w danym przedsiębiorstwie nie ma różnic oraz panuje równość praw i przywilejów. Wciąż jednak w wielu firmach zachował się podział na meble pracownicze i gabinetowe, co wynika często z profilu i statusu działalności. W końcu gabinet, to miejsce pracy szefa. To tutaj obmyślana jest strategia i podejmowane są ważne decyzje. Co więcej, gabinet jest elementem budowania wizerunku firmy. Warto zatem przemyśleć decyzję kupna mebli gabinetowych, które są wizytówką firmy oraz wiele mówią o jej właścicielu.

Gabinet prezesa lub dyrektora jest w zasadzie najważniejszym miejscem w całej firmie. Te pomieszczenia stanowią pole do popisu dla projektantów. W końcu cała przestrzeń ma wyrażać cechy przywódcze oraz pozycję lidera. Meble powinny być dobrane tak, żeby sugerowały silny charakter oraz dominację. Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe. Przede wszystkim nie można popaść w przesadę, co może mieć efekt karykaturalny. Dodatkowo, meble gabinetowe powinny nawiązywać do profilu działalności firmy i wzbudzać odpowiednie do niej skojarzenia. Ważne jest również to, aby wybrane meble odznaczały się wysoką jakością, elegancją i oryginalnością. Właśnie takie meble znajdziesz na meblicante.pl.

Minimalizm – prostota funkcjonalności
Wbrew pozorom minimalizm nie wyklucza odrobiny elegancji czy przytulnej atmosfery. Styl ten jest wprost idealny dla wnętrz gabinetowych, ponieważ podkreśla to, co najistotniejsze. Wybór ciekawych mebli, które swoją niebanalną formą wypełnią przestrzeń, od razu zaintryguje gościa i wiele powie o smaku i guście właściciela. Warto stawiać na oryginalne faktury, niestandardowe barwy i ograniczenie zbędnych dodatków. Seria mebli CRYSTAL łączy w sobie minimalizm i elegancję. Lekkie formy mebli świetnie współgrają z nowoczesnymi wnętrzami.

Elegancka tradycja
Każdy miłośnik klasyki własny gabinet chciałby zaprojektować tak, aby podkreślić swój status w firmie. Całość zatem powinna prezentować się luksusowo i dystyngowanie. W takich wnętrzach świetnie sprawdzają się solidne blaty, stonowane barwy oraz mocne formy, podkreślające siłę i zajmowaną pozycję. Najlepsze materiały to szlachetne drewno, a odcienie to brąz, czerń i szarość. Meble gabinetowe Magnat poprzez swój tradycyjny i masywny design nadadzą prestiżu każdemu wnętrzu.

Sprawdzone retro
Chcąc nawiązać kreatywnie do tradycji, zachowując przy tym pewną oryginalność i niejednoznaczność formy, można postawić na serię mebli gabinetowych 70’s. Chodzi tu o wysokiej jakości meble włoskie, których design zainspirowany jest latami siedemdziesiątymi.

Kategorie: wyposażenie biurowe,